Elevator Control - 16-channel Relay Input Elevator Control – DNAKE Detail:
| Technical Specifications | |
| Model | EVC-ICC-A5 |
| Product Size(WxHxD) | 197x89x37(mm) |
| Option | RS485 Communication |
| Interface | |
| RJ45 | Network Connection |
| Power | DC24V Input |
| Relay Input | 16-channel |
| RS485 | Connection to IC/ID Card Reader |
| General | |
| Power | DC24V or PoE |
| Standby Consumption | 4W |
| Max Consumption (NC ) | 7W |
| Mini Consumption (NO) | 1W |
| Working Temperature | -10°C~+55°C |
| Relative Humidity | 20%~93%RH |
Product detail pictures:
Related Product Guide:
Our growth depends to the superior products ,great talents and repeatedly strengthened technology forces for Elevator Control - 16-channel Relay Input Elevator Control – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Tunisia , Oslo , Somalia , Our next goal is to exceed the expectations of every client by offering outstanding customer service, increased flexibility and greater value. All in all, without our customers we do not exist; without happy and fully satisfied customers, we fail. We are looking for the wholesale, Drop ship. Please contact us if you are interesting our products. Hope to do business with you all. High quality and fast shipment!
Datasheet 904M-S3.pdf







