Low MOQ for Apartment Doorbell Intercom System - 7” Indoor Monitor – DNAKE Detail:
| Physical Property | |
| System | Linux |
| RAM | 64MB |
| ROM | 128MB |
| Front Panel | Plastic |
| Power Supply | PoE (802.3af) or DC12V/2A |
| Standby Power | 1.5W |
| Rated Power | 9W |
| Installation | Surface mounting |
| Dimension | 221.4 x 151.4 x 16.5mm |
| Working Temperature | -10℃ - +55℃ |
| Storage Temperature | -10℃ - +60℃ |
| Working Humidity | 10%-90% (non-condensing) |
| Display | |
| Display | 7-inch TFT LCD |
| Screen | Capacitive touch screen |
| Resolution | 800 x 480 |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711 |
| Video Codec | H.264 |
| Networking | |
| Protocol | SIP, UDP, TCP, RTP, RTSP, NTP, DNS, HTTP, DHCP, IPV4, ARP, ICMP |
| Port | |
| Ethernet Port | 1 x RJ45, 10/100 Mbps adaptive |
| RS485 Port | 1 |
| Power Output | 1 (12VA/100mA) |
| Doorbell Input | 8 (Use any alarm input port) |
| Alarm Input | 8 |
Product detail pictures:
Related Product Guide:
With our loaded working experience and thoughtful products and services, we've got been acknowledged as a reputable supplier for most international buyers for Low MOQ for Apartment Doorbell Intercom System - 7” Indoor Monitor – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Maldives , Lahore , Surabaya , Our items have national accreditation requirements for qualified, high quality products, affordable value, was welcomed by people today all over the world. Our goods will continue to enhance within the order and look forward to cooperation with you, Should any of these products be of interest to you, please letus know. We are going to be content to offer you a quotation up on receipt of your detailed needs.
Datasheet 904M-S3.pdf







