Wired Intercom Doorbell - 902D-B9 Android 4.3-inch TFT Screen Outdoor Station – DNAKE Detail:
1. The door can be unlocked by facial recognition, password, or access cards.
2. It can be equipped with two cameras for faster facial recognition and liveness detection.
3. One-megapixel camera delivers high-definition video to the indoor monitor.
4. It's a SIP-based call station with built-in card reader, supporting 100,000 IC/ID cards.
5. Smart infrared detection with facial recognition realize touch-free access control.
6. Combined with the elevator control system, it brings more convenience to daily life.
7. With facial recognition accuracy of over 99%, the outdoor panel can store up to 10,000 facial images.
8. When equipped with one optional unlocking module, two relay outputs can be used to control two locks.
9. According to the user needs, it can be powered by PoE or an external power source.
2. It can be equipped with two cameras for faster facial recognition and liveness detection.
3. One-megapixel camera delivers high-definition video to the indoor monitor.
4. It's a SIP-based call station with built-in card reader, supporting 100,000 IC/ID cards.
5. Smart infrared detection with facial recognition realize touch-free access control.
6. Combined with the elevator control system, it brings more convenience to daily life.
7. With facial recognition accuracy of over 99%, the outdoor panel can store up to 10,000 facial images.
8. When equipped with one optional unlocking module, two relay outputs can be used to control two locks.
9. According to the user needs, it can be powered by PoE or an external power source.
Specifications
| Physical Property | |
| System | Android 4.4.2 |
| CPU | Quad-Core 1.3GHz |
| SDRAM | 1GB DDR3 |
| Flash | 8GB NAND Flash |
| Display | 4.3" TFT LCD, 480x272 |
| Face Recognition | Yes |
| Power | DC12V/POE |
| Standby power | 3W |
| Rated Power | 10W |
| Button | Mechanical button |
| RFID Card Reader | IC/ID Optional, 100,000 pcs |
| Temperature | -40℃ - +70℃ |
| Humidity | 20%-93% |
| IP Class | IP65 |
| Multiple Installation | Flush Mounted, Base Mounted |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711, G.729 |
| Video Codec | H.264 |
| Camera | CMOS 2M pixel (WDR) |
| LED Night Vision | Yes(6pcs) |
| Network | |
| Ethernet | 10M/100Mbps, RJ-45 |
| Protocol | TCP/IP, SIP, RTSP |
| Interface | |
| Relay output | Yes |
| Exit Button | Yes |
| RS485 | Yes |
| Door Magnetic | Yes |
Product detail pictures:
Related Product Guide:
We'll make every effort and hard work to be superb and excellent, and speed up our steps for standing inside the rank of intercontinental top-grade and high-tech enterprises for Wired Intercom Doorbell - 902D-B9 Android 4.3-inch TFT Screen Outdoor Station – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Durban , UAE , Bandung , We've got constantly insisted on the evolution of solutions, spent good funds and human resource in technological upgrading, and facilitate production improvement, meeting the wants of prospects from all countries and regions.
Datasheet 902D-B9.pdf







